avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 868 soluții astăzi
Forum Activitate maria_2015

Activitate maria_2015

Răspuns la discuția Servicii gratuite, dar cu donatie
Multumesc, ideea mea era sa ofer acest serviciu, iar doamnele sa doneze cat doresc ele acestei cauze. Nu in sensul de pret al serviciului, desi orice mica suma ar reprezenta practic acest lucru. Multumesc pt raspuns, dar, dupa cum am precizat, nu pot adauga acest cod caen societatii momentan, il am in actul constitutiv, dar nu este in obiectele de activitate autorizate la inregistrare.
Buna ziua, detin diploma de calificare machior in baza careia doresc sa ofer serviciile mele in mod gratuit, dar sa primesc donatii pe care mai apoi sa le ofer unui ong in care cred f mult. Detin un srl pe alt domeniu de activitate de la care am oferit cei 2%, la fel si cu un alt pfa care nu imi apartine. Nu am nicio legatura cu acest ong, dar doresc sa le sustin cauza cat pot de mult. De asemenea, din motive de eligibilitate, nu pot trece activitatea de infrumusetare pe srl-ul pe care il detin. Nu doresc sa obtin niciun beneficiu, imi este ok ce am momentan, din contra, pierd bani in produsele folosite pe care le-am cumparat deja, aprox. 1500 euro. Intrebarea mea este cum pot organiza si oferi aceste servicii? Va multumesc!