avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1765 soluții astăzi
Forum Activitate Andra gabriela

Activitate Andra gabriela

Răspuns la discuția Fals caz de dispariție
Va mulțumesc pentru ajutor
Răspuns la discuția Fals caz de dispariție
Acum 7 luni părinții erau intr o stare de sănătate mai buna și da au semnat actele legal. E dispărută pentru ca nu am fost de acord sa mai păstreze telefonic legătura. Nu vorbeau foarte des dar aveau nr mamei de telefon. Când aveau nevoie de bani o sunau. Sau o vizitau și așa dispăreau pe rând bijuterii,bani ,etc. Am hotărât sa termin cu toate aceste lucruri și am luat un nou nr de telefon. Am schimbat domiciliul părinților și am hotărât ca nu mai facem fata plăților. Trebuia plătită o ingrijiroare, pamperși, medicamente. Pentru 2 persoane. Fratele mamei a pus anunț pe Facebook ca au dispărut părinții mei și sesizare la poliție. Le am zis sa înceteze dar amenințările și mesajele curg. Vor sa vorbească cu mama și nu înțeleg de ce. Poate pentru ca vor bani ținând cont ca am vândut apartamentul. Va mulțumesc . A părinții mei au nevoie de însoțitor permanent și nu accepta sa stea intr un cămin deși au condiții foarte bune. Tata are Alzheimer in stadiul avansat și mama paralizie și dementa
Părinții mei foarte bolnavi sunt in grija mea de 3 ani. După eforturi disperate am ajuns la limita cu banii și sănătatea deoarece mama e paralizata și tata are alhzmeir. Am decis sa vând apartamentul lor sa i mut la bucuresti și sa i internez intr un cămin privat de bătrâni unde suport toate costurile. Fratele mamei a decis sa o dea dispărută deoarece nu le am cerut voie sa fac aceste lucruri. Eu am decis ca e mai bine ca mama sa înceteze legătura cu ei pentru ca o stresează și au furat-o de tot ce era in casa. E legal ceea ce se întâmpla?