avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1175 soluții astăzi
Forum Activitate dorica iovitu

Activitate dorica iovitu

Bună seara.Vă rog sa-mi spuneți cui trebuie sa mă adresez pentru obținerea a 2 titluri de proprietate provizorii în baza cărora în 2002 au fost emise titlurile definitive cu tricolor.Sunt unica moștenitoare a tatălui meu decedat în decembrie 2001.În anul 2002 au fost emise de către Comisia Jud Mehedinți titlurile definitive. .În procesele de punere în posesie emise in 1997 de catre Comisia Locala a Comunei Malovat proprietara celor doua titluri este bunica decedata cu mostenitorii defunctei , tatăl meu.Cele doua titluri cu tricolorul emise în 2002 sunt unul pe numele bunicii cu moștenitorii, tata și cel de pădure pe numele bunicului( decedat anterior bunicii)cu moștenitorii defunctului ,mătusa mea (sora tatei )și tatăl meu.Tata a vândut în ianuarie 2001 o parcela de teren în baza unui titlu de proprietate în posesia căruia se afla la momentul vânzării (bănuiesc provizoriu la acea data al cărui număr coincide cu al
unuia din procesele de punere în posesie). Eu nu am găsit acele titluri provizorii și nici titlurile definitive( după cele definitive am copii on line).În baza proceselor de punere în posesie și a titlurilor definitive am solicitat în instanță indreptarea erorii materiale/anularea titlului pentru terenuri forestiere. Menționez ca pana la data introducerii acțiunii în 2016, nu a fost depusă cerere de punere în posesie din partea mătușii decedata in 2011 și nici din partea moștenitorilor acesteia.Vă multumesc