avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Activitate Catalin V.

Activitate Catalin V.

Răspuns la discuția Cabinet de psihologie
Nu este vb despre un proces anume, am nevoie de un sfat de profesionist in cazul meu si daca exista un proces pe rol impotriva COPSI sau nu!!??
Buna ziua!

Ma numesc V Catalin . Am teriminat masterul in psihologie clinica la Universitatea Ecologica din Bucuresti cu nota 10. M-am specializat in Anglia in terapia comportamentala ABA si am acumulat o experienta de 10 ani in lucrul cu copiii cu autism, ADHD, deficiente de invatare etc. Am ajutat la introducerea copiilor cu TSA in scoala de masa.
In prezent sunt sub supervizare in psihologie clinica la Spitalul Voila Campina, avand atestat de libera practica cu numarul 18336.
Am depus un dosar la COPSI pentru deschiderea unui cabinet de psihologie clinica, dar din pacate acesta sta pe un birou din cauza procesului ce se afla pe rol la Judecatoria Bucuresti.
Taxa anuala 250 lei este ceruta in fiecare an, dar dansii nu pot face nimic pentru cererea mea.
Prin urmare, cu un glas disperat catre dumneavoastra, va rog sa ma ajutati sa-mi spuneti un drum legal prin care sa-mi pot infiinta un cabinet individual de psihologie clinica, asa cum este firesc intr-o tara normala si asa cum spun drepturile mele castigate prin ore intregi de invatare pe bancile universitatilor. De cabinetul respectiv depind veniturile mele, implicit existenta mea.
Astept cat mai curand un ajutor firesc din partea dumneavoastra!

Cu stima

Ionut Catalin V.
Psiholog Clinician