avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Activitate AlexandruProdan

Activitate AlexandruProdan

Va multumesc foarte mult domnilor. Va urez o zi frumoasa !
Judecatorul nu mi-a pus interdictie de a iesi din tara. A spus doar ca trebuie sa respect programul facut de ofiterul de supraveghere si sa merg la intrevederi. Deci practic, pot iesii din tara , dar trebuie sa fiu prezent la fiecare 2 luni la intrevedere. Intrebarea era, daca pot negocia cu ofiterul bazat pe buna mea purtare si incredere , daca poate marii intervalul de timp dintre intrevederi. Multumesc de raspuns !
Multumesc pentru raspunsul prompt. O noapte buna va doresc !
Buna dragi oameni. Dupa cum spune si titlul, am primit o condamnare pentru trafic de substante psihoactive, este vorba de 1 an si 6 luni cu suspendare si 3 ani de probatiune. Intrebarea mea este urmatoare. Doresc sa plec in strainatate deoarece am de platit toate prostiile care le-am facut, iar cu un salar din tara nu ma pot descurca deloc. Ofiterul de probatiune momentan mi-a spus ca sa merg din 2 in 2 luni la intrevedere. Este posibil , o negociere intre mine si ofiterul de probatiune , bazata pe incredere si comportamentul meu de pana acum, sa vin la un interval mai mare la intrevedere? Multumesc anticipat !