avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Activitate vanesa1605

Activitate vanesa1605

va multumesc pt raspunsul dumneavoastra o sa ii deschid proces in franta ca stiu exact adresa si cum baiatul este la scoala aicea nu suntem obligati sa mergem in tara pt procese
nu am facut nimica de rau nicidata dar tot a zis ca cpilul nu vrea sa stie de el ca nu este a lui a lui sa vada ca intdeauna numai minciuni a spus si ma gandesc ca cand copilul vrea sa il caute sa_l cunoasca o sa ii spuna ca nu este a lui deci daca are testul nu poate sa zica nimic si inca odata nu am nimic de ascuns ca sunt sigura ca este a lui
va multumesc pt raspunsul dumneavoastra si este bine sa stiu dar macar sa dovedesc ca este copilul lui pt ca este un bolnav mental crezand ca nu este a lui
este al lui bineinteles ca stiu dar nu l_a recunoscut de aceea as vrea testul adn sa poata sa ii plateasca pensia alimentara de12 ani
cum a putut iesi din tara fara accordul meu este posibil
va multumesc pt raspuns cu baiatul as dorii un test adn vazand ca el nu a vrut nici macar sa-l cunoasca pe cand fata ii este frica de el cand am vorbit cu ea
acum 15 ani m-am casatorit nu dupa mult timp am plecat cu el in spania unde locuia de multi ani cand am ajuns m_am interesat ca eram insarcinata de el de fata care acum are 14 ani

dupa ce fata a venit pe lume a inceput problemele
am suferit f mult cu el dar am stat asa dupa aproape 4 ani am ramas insarcinata de al doilea cand s-a interesez a facut tot posibilul sa plec in tara cu fata spunandu_mi ca o sa vina dupa ce o sa nasc si ne ea pe toti 3 iar cu el dar nu a fost asa a inceput din ce m_ai mult problemele spunandu_mi la telefon ca nu vrea sa stie de mine si ca fata sa o las la sora-sa ca stie m_ai bine sa vada de ea dar nu am facut cum vrea

o duceam doar sa o vada pana intr-o zi ca a venit si mi_a spus ca de'al doilea nu vrea nimic sa stie deci in acest moment am inteles ca o sa fiu singura cu 2 copii, deci am mers in tribunal si am castigat fata

la nasterea celui de-al doilea i_am surorii lui ca am nascut si ca daca vrea sa vina poate venii ea a venit la spital dar el niciodata, deci este declarat fara tata
am stat in tara cu parintii 1 an dupa aceea i_am facut imputernicire mamei ca in lipsa mea se ocupa ea de ei deci fata avea aproape 5 ani iar cel mic 11 luni

dupa mult timp mama m-a sunat si mi_a spus ca sunt data in tribunal pt ca vrea fata el
in acest timp i_am spus lui mama sa puna un avocat, bineinteles i_am trimis bani sa il plateasca lucru ce s-a facut

mama mea cum avea imputernicire se prezenta in locul meu si eu am mers la un proces dar la tribunal a decis ca fata ramane la el si cum avocatul meu nu a fost instare sa ceara ca sa am drept de vizita, nici macar nu mi_a raspuns la telefon ca am fost obligata sa pun un avocat roman stabilit aicea sa poata sa i_mi scoata hartiile din tribunal lucru care s-a facut nu prea repede si de aicea am stiut ca avocatul care l_am pus nu facut prea multe

3 ani fata mea a stat un timp la sora lui si o parte la mama lui, dar el a spus in tribunal ca sta acasa cu copilul cred ca de aceea i_a incredintat-o si cu martorii falsii care el l_a platit
el a plecat imediat dupa ce s-a terminat procesul

cand fata mea avea 8 ani a venit in tara si a iesit cu fata mea din tara ca de fiecare data cand mergeam acasa mergeam sa o vad deci timp de 5 ani plangeam noptile si zilele ca nu stiam nimica unde este pana intr-o zi ca am cunoscut o nepoata de-a lui ca locuia in aceeasi tara in franta ca mine dar nu in acelasi oras si am intrebat-o si ea mi_a spus ca locuieste la marsillia la 4 h de mine

am intrebat-o daca elena este cu ea si cu tatal mi_a spus ca sa nu zic nimic daca il vad deci intr-o zi pe fb vad chipul fetei mele am cunoscut-o chiar dupa 5ani am inceput sa vorbesc cu ea si i_am spus ca as vrea sa o vad

mi-a spus ca nu vrea sa stie tacsu cum intra singura miecur iese devreme deci mi_a dat adresa am mers primul mercuri era putin retrasa deci cu timpul mi_a explicat ca i_a vorbit ca de rau de mine si i_a spus ca nu este fratele ei baiatul

intre timp macar o data pe luna merg sa o vad si bineinteles ii cumpar si ii las bani dar o vad pe ascuns ca a amenatat-o spunandu_i ca daca da de mine ma omoara si ca pleaca cu ea de aicea

de la judecata din romania am fost obligata sa platesc vreo 20 euro, deci la inceput o sunam pe sora lui sa ii scoata dupa aceea i_am pus pe numelui tacsu deci nu i_a scos ca nu era in tara

dupa un an mi_a venit cam vreo 300 euro inapoi ca nimeni nu i_a scos acum de vreo6 luni
mi_a deschis proces pt pensia alimentara ca ii venea tot timpul in recomendat lui mama dar nu semna ca fata ma avertizat pana acum cateva zile ca a venit pe numele ei sa se prezinte 12 la tribunal de ce nu m_am prezentat

nu stiu ce pot face c in plus fata nu vrea ca tacsu sa stie ca o vede, eu am dovada ca la inceput i_am pus dar mi_a revenit de aceea nu i_am m_ai pus, in schimb am cont deschis pe numele ei

alta intrebare: cum a putut sa iasa din tara fara acordul meu, si a 3 intrebare av vrea sa cer testul adn pt baiat ca acum are 11 ani si stiu sigur ca este a lui
acuma de 10 ani sunt casatorita aicea si m_ai am un baietel de 5 ani deci fata cunoaste situatia si fratii ei

va multumesc pr raspunsul dumneavoastra, ce pot face?