avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1053 soluții astăzi
Forum Activitate Dorimad

Activitate Dorimad

Buna ziua. In Aprilie 2017 am inceput demersul pentru recuperarea unui timbru de mediu in valoare de 5000 lei, pentru un autocamion. Am contactat o casa de avocatură, am incheiat un contract, am platit onorariul, avocatul care ne-a reprezentat, ne-a asigurat de reusita actiunii.. Dupa 6 luni in care nu am primit nici o veste de la respectivul avocat, l-am sunat sa întrebăm ce se intampla cu dosarul nostru....Nici nu mai stia despre ce dosar este vorba... Dupa insistente si mai multe apelări , intr'un final dosarul a ajuns in instanta, iar sedinta de fond a avut loc in data de 27 nov 2017, dupa ce, deja timbrul de mediu a fost declarat ilegal. Cererea a fost respinsă. Pe portalul tribunalului este specificat la, Solutie pe scurt : ,,Anuleaza cererea ca netimbrata". Nu am primit nici o motivare scrisa, iar avocatul a ,,bâlbâit" un raspuns, cum ca judecatorii nu au mai dat atentie acestor dosare intrucat timbrul de mediu se recupereaza pe cale administrativa. Cheltuielile suplimentare acestei actiuni, cum le mai recuperam? Aș vrea sa stiu ce înseamnă aceasta soluţie, daca poate sa imi explice cineva. Mulţumesc