avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Activitate Deea13deea13

Activitate Deea13deea13

Solutia pe scurt: Admite în parte cererea. Obligă pârâta către reclamant la plata sporului de 150% pentru un număr de 190 de ore lucrate în timpul repausului săptămânal, a sporului de 100% pentru un număr de 60 de ore lucrate în zile de sărbători legale, în perioada 1 ianuarie 2021-2 iunie 2022. Respinge pentru rest acţiunea ca neîntemeiată. Compensează cheltuielile de judecată efectuate de părţi. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare, cale de atac care se depune la Tribunalul Bucureşti, Secţia a VIII-a. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 14.12.2022.
Document: Hotarâre 7755/2022 14.12.2022
Am făcut apel și nici pana în ziua de azi nu avem nici un răspuns știți cam cât durează?
Buna seara eu in ultimi 2 ani nasteri copilului am avut mai multe locuri de munca am depus la dosar ultimele 12 luni si mi sa spus ca trebuie sa aduc de la toate locurile de munca din astia 2 ani este normal ? De ce nu se ia in considerare cum srie ca trebuie sa ai 12 luni lucrate in ultimele 24