avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Activitate catalinpituc

Activitate catalinpituc

Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Eu acum am venit de la AFP. Nu am reusit sa obtin adeverinta. Mi-au spus ca imi dau certificat fiscal. Nu stiu ce sa mai cred, o sa sun la INM sa intreg expres ce ne trebe.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Daca vrei, il pun eu, in forma facuta de mine. Da un ok.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Counter, pot sa te intreb ce coeficient ai aplicat de ti-a iesit salariul ala de 1.300 lei. Si din ce lege l-ai luat. Nu de alta, dar eu am calculat raportat la Legea 284/2010, desi pe fluturasul meu actual de salariu ii indicata legea 330/2009, care ii abrogata in prezent. Nu stiu dupa care lege de salarizare sa ma iau sa imi pot face o idee de cum ma voi descurca in viitor.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Nu am acum timp sa caut Regulamentul. O sa ma uit pe ordinea de zi a CSM-ului de prin mai, sa vad nr de hotarare. Oricum, daca nu ma insel, cred ca iti trebuie caracterizare de pe ultimii 3 ani. Nu vreau sa mint, dar asa retin ca era.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
La mine, acum ceva ani cand m-am angajat ca si grefier, la fel, au venit la vecini sa ma verifice. Acum, dupa modificarea din aprilie-mai a regulamentului, tu trebuie sa iti probezi buna reputatie prin prezentarea unei adrese emisa de conducerea ultimului loc de munca, in sensul lipsei sanctiunilor disciplinare, a sanctiunilor administrative aplicate in penal, sau a unei caracterizari de la unitatea de invatamant, daca nu ai fost incadrat in munca.
Asta cu vecinii, din punctul meu de vedere nu ii OK. Si nu cred ca ar putea fi vreo persoana respinsa pe buna reputatie doar pe considerentul ca nu raspunde la salutul vecinilor.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Andra, reusesti sa pui ultima nota, conform calculelor facute de tine. Nu de alta, dar is curios.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Hai ca vorbim luni, marti, in functie de ce faci. Nu de alta dar ieri, la lucru am intrat pe legea 284/2010 la lucru, salarizarea unitara si voi pierde peste 8 milioane fata de salariul actual, fata de cel de la INM, care, din care am calculat, in functie de coeficientul de salarizare, ii undeva la 1.500 lei. Nu stiu daca se aplica si sporul de vechime in munca.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Apropo, daca luni, marti, cand se trage linia finala raman admis, ii cineva interesat de pe forum, fara sanse ca mine la camin (pozitia 186), sa imparta in 2 o chirie plus cheltuieli in vreo garsoniera din Bucuresti.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Si pot sa te intreb pe ce pozitie iti iese ca esti acum.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Eu am verificat tabelul facut de tine, primul si in afara de cele doua exceptii, cea cu 85 de puncte Maceseanu parca o cheama si Placinta Ana Maria, nu am observat nicio greseala.
Si l-am verificat persoana cu persoana.