avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Activitate RolEd2018

Activitate RolEd2018

Aceasta este situatia reala, asa cum v-am prezentat-o la inceputul discutiei. Decizia mi-a fost comunicata doar mie, iar cauzele blocarii valvei au fost pene de curent in zona. Din cauza blocarii valvei din apartament, reprezentatul Distrigaz a decis (desi nu au fost scurgeri pe coloana) sa inchida toata coloana, iar firma care a montat senzorii de gaze, sa vina sa faca o noua inspectie pe toata coloana contra cost, platita doar de mine, pentru a se face deblocarea coloanei de gaze.
Buna ziua. Nu are bransament separat apartamentul, si la fel am crezut si eu, ca revizia trebuie platita de toti proprietarii, dar din pacate nu se doreste acest lucru.
Buna ziua. Am aflat cu stupoare de la administratia blocului in care locuiesc ca sunt obligat la plata reviziei coloanei de gaze de catre o firma acreditata Distrigaz, din cauza unui incident in apartamentul personal, in care electrovalva senzorului de gaze s-a activat si a blocat alimentarea cu gaze. Cum se poate ataca aceasta decizie a administratorului, de vreme ce incidentul s-a produs in apartamentul personal, si nu pe coloana comuna de gaze? O echipa Distrigaz a venit si a sigilat valva de alimentare cu gaze a intregului bloc.