avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1410 soluții astăzi
Forum Activitate Lidia.

Activitate Lidia.

Discuție Depresie
Asta e pt prima data când intru într-o "comunitate " și vb despre problemele mele. Am ajuns sa consider că sfaturile mai multor persoane te ajuta. Am sa prezint o parte din viața mea pt a înțelege care e problema. Am 16 ani și o Luna si am o relație cu un băiat de 1 an și 2 luni.( Vb pe ascuns și ne întâlnim pe ascuns pt că am un tata așa de încuiat la mine încât l-a amenințat că îl reclamă la poliție daca mai vb cu mine) sincer eu nu prea am putut zice nimic și nici acum nu aș putea zice ceva pt că mi-e frica de el, asta e destul de grav , mi-e frica și să-l întreb dacă îmi da bani bilet.. sau când iau o nota mai mică decât 9 , face o panarama și are asteptari sa fiu numai cu 10 pe linie, crede că îs robot.. este foarte încuiat la minte , pt el nu contează decât părerea lui, ideile mele și dorințele mele îs absolut excluse, e foarte rău, vb urat, înjură , e sub orice critica. Îmi interzice absolut tot , nu-mi dă voie decât să vb cu alți băieții decât colegii mei și doar despre școală. De crede atotștiutor. Când mă uit la alte colege cum vb despre orice cu părinții lor și nu sunt așa de "sechestrate" sincer mă simt și mai nasol.. M-am saturat de tot și simt că nu mai pot suporta inca 2 ani până la 18 ani.. pot spune că am intrat în depresie, m-am închis în mine, nu mă mai pot exprima cum trebuie, de 8 luni nu am mai ieșit afară decât de 2 ori cu prietenii și restul la liceul și înapoi acasă. Am inceput sa mă tai, mă gândesc întruna la sinucidere, mă uit la filme cu sinucigași, ascult muzica depresivă. Mi-e foarte greu și nu am o alta consolare. .stimt că tuturor nu le pasă de mine. Și uneori am ajuns să mă rog să mor odată și să scap de toate.. daca poate cine să-mi de-a sfaturi ceva... Va rog.. mulțumesc..