avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 787 soluții astăzi
Forum Activitate andrew9360

Activitate andrew9360

Răspuns la discuția Contestare suspendare permis
Am facut contestatie pe baza faptului ca nu exista indicator rutier de intrare in localitate, respectiv, limitare de viteza, ci doar indicator de iesire din localitate, indicator aflat la 1km dupa locul unde am fost oprit! Sper sa pot obtine macar modificarea masurii complementare de suspendare a dreptului de conducere, in avertisment.Oricum, de atunci, nu am mai depasit limita de viteza si nici nu o voi mai depasi....
Răspuns la discuția Contestare suspendare permis
ok...dar procesul verbal este completat la data de 18.04.2018 ora 9:55 si pe dovada scrie ca permisul a fost retinut la data de 18.04.2018 ora 9:52. Cumva, mi-a retinut permisul inainte de a scrie PV-ul...
Buna ziua, astazi am fost oprit de radar(in miscare) cu viteza de 109km/h in localitate. Mi-a fost retinut permisul pentru 90 zile si amenda 1300RON, amenda o voi plati in 48 de ore. PV-ul a fost intocmit la ora 9:55, abaterea de la regimul rutier a fost constatata la ora 9:52, Mie pe raportul GPS al masinii imi apare la 0ra 9:52 ca fiind in stationare.Ce sanse as avea sa contest si sa castig?