avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Activitate gabriel1004

Activitate gabriel1004

Răspuns la discuția suspendare permis
Mi sa respins Confirmare renuntare urmărire penala... Ce urmează.. Va rog sa ma ajutați
Răspuns la discuția suspendare permis
despre hotararea din 2016 nu stiu nimic deoarece eu nu am participat la tribunal doar mi sa spus prin telefon ca am primit 3 ani cu suspendare
-in legatura cu dosarul pentru alcolemie...doar acuma ma sunat politaiul care mi-a luat permisul si mi-a spus ca a trimis dosarul la parchet , si ca trebuie sa astept o saptamana 2 , dupa care va trebuii sa merg in tara pentru mai multe detali . stiu doar ca am avut 0,46 in aerul expirat iar la probele de sange am fost in scadere 0,90 respectiv 0,80
Din cehia nu am primit nici o hartie , doar in decembrie 2016 am primit o hartie cum ca am de platit cheltuieli de judecata pe care le-am achitat in acel moment
Nu stiu ce sa fac sunt foarte stresat .Mi-E frica sa nu fac inchisoare.
Daca exista aceea suspendare de trei ani .si faptul ca in acel interval am savarsit o noua infractiune ..am ceva sanse sa scap de inchisoare ..va rog foarte mult spuneti-mi ca nu mai pot din cauza stresului ....VA ROG. ????
Am primit o suspendare de 3 ani in cehia pentru o infractiune comisa in 2014 ..pentru o bataie ..insa tribunalul mi-a dat suspendarea de 3 ani in 2016. IN 2017 am fost oprit de politia rutiera si mi-a fost luat permisul de conducere .la a doua proba de sange am avut 0,80 alcolemie . E posibil sa scap de inchisoare ...Va rog AJUTOR ????