avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1067 soluții astăzi
Forum Activitate Magdalena G

Activitate Magdalena G

Bună ziua, am cumpărat un apartament, când sa evaluat apartamentul era mobilat la fel cum era prozele pus la vânzare. După semnarea contractului cel care a vândut apartamentul a spus ca el a uitat ca a închiriat apartamentul pe sfârșit de săptămână unui norvegian și ca ala vine a doua zi și ca nu mai poate sa amine nimic. Neștiind ce pune la cale, luni când am ajuns în apartament am găsit centrala schimbata și TV care era mare și nou schimbat și second Hand. Întrebarea mea este ce pot face acum? Banii încă nu ia întrat de la CEC in contul vânzătorului. Eu am dat un avans de 300 mil bani veci. Aveți o idee ce pot face? Mulțumesc


Buna ziua , sint divortata in Germania de un an , am transcris actele de casatorie acum 9 ani si in romania (detin certificat de casatorie si in romania ), doresc sa stiu actele de divort din germania sint si in romania legale ? Este suficient sa traduc actele de divort din germania ? Sau cum am citit pe net : trebuie sa divortez oficial si in roamania ? Doresc sa stiu ce pasi am de urmat ? Actele de divort imi sint necesare sa imi preschimb pasaportul romanesc . Si daca este necesar divortul si pe teritoriul statului roman , ce acte imi sint necesare pt divort ? Eu locuiesc in Germania si vin in tara numai in vacante 3 saptamani o data pe an . Va multumesc anticipat .