avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 953 soluții astăzi
Forum Activitate calinavocat

Activitate calinavocat

Sunt angajat al unei companii TV, telefonie și internet, si ma deranjeaza faptul ca sunt inregistrat audio la locul de munca. sunt agent vanzari si in fiecare saptamana sunt ascultat in timpul interactiunii cu un client aleator sau nu stiu exact cum sunt alesi. dupa fiecare monitorizare primesc un mail cu nota . acest mail cu sumarizarea vizitei (transcrierea conversatiei, ce am zis, ce trebuia sa zic si nu am zis, mimica fetei, tonul, si alte date) este trimis la mai multe persoane inclusiv sefului direct care apoi daca nota este sub 9 imi trimite o atentionare. pe langa faptul ca nu este nici un afis ca locatia este suprevegheata audio, deci clientul nu stie si nu si-a dat acordul sa fie inregistrat audio, nici eu nu mi-am dat acordul sa fiu inregistrat. pt mine este un deranj psihic aceasta monitorizare constanta. ca sa luam nota satisfacatoare suntem obligati sa spunem anumite lucruri tuturor clientilor indiferent de cate ori intra in punctul de lucru. am ajuns in punctul in care imi caut alt servici. se poate sa ii actionez in instanta? am vreo sansa in instanta? nu am primit nici o instiintare despre consecintele pana la care se poate ajunge daca ai constant note mici, dar eu am fost amenintat cu referat daca continui cu note sub 6.