avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Activitate leonard1971

Activitate leonard1971

Bună seara. Alcool la volan 0.83 pe echilotes. Am fost audiat de 2 ori (ultima 2011) parchetul militar Ploiești. Permisul suspendat în 21.11. 2019. Ce este de făcut. Menționez dosarul nu mai este la parchetul militar Ploiești. ? Am fost in martie 2010 să plătesc probele biologice și mi sa spus că au fost ridicate de Poliție. .

Mihăilă Sebastian a scris:

Oferiti mai multe detalii. De ce e suspendat si pe ce perioada? Din 2019 pana in prezent au trecut totusi 3 ani

Bună seara. Dacă cumpăr auto persona juridică pe persoană fizică și îmi dă factura,fiscal cartea auto, talon mai trebuie contract vânzare cumpărare??
Alcool 0.83

Mihăilă Sebastian a scris:

Oferiti mai multe detalii. De ce e suspendat si pe ce perioada? Din 2019 pana in prezent au trecut totusi 3 ani

Bună ziua. Am o societate comerciala dar din 2016 nu am mai avut activitate și am rămas cu datorii la bugetul de stat, datorii care au fost trecute de către ANAF pe numele meu (persoana fizica,) și astăzi am primit poprire pe contul bancar. Se poate face contestație împotriva acestei poprire??
Bună seara . Unde pot verifica ce se întâmplă cu permisul de conducere suspendat în noiembrie 2019.Militar ieșit la pensie martie .
Discuție Lămurire
Unde pot face o contestatie la poprire pe cont sau cerere pentru suspendare parțială ??
Se poate pune proprie pe pensie de către anaf ??
Răspuns la discuția Lămurire
Exista vreo cale de scăpare?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Cititi art. 88 Cod penal care reglementeaza revocarea amanarii aplicarii pedepsei.

Discuție Lămurire
Buna ziua. Dacă amânarea pedepsei a fost încălcată cu aceeași faptă, ce poate urma ?
Buna seara. Am 27 ani si 8 luni vechime si varsta de 48 ani ca militar m ap n grupa a 2 a dintre care 2 ani grupa 1. Pot iesi la pensie sau pensie anticipată?