avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1303 soluții astăzi
Forum Activitate Horia Popescu

Activitate Horia Popescu

De curand ( 2 zile ), am ajuns din intamplare sa devin Presedinte ales prin vot , faza e ca nu stiu ce am de facut :)
1- Locatarii sunt mai mult decat dificili.
2- De 9 ani nu a functionat nici-o organizare (pres. vice , membri...) Singurul care functiona :) era un administrator in varsta si dus cu capu' care era TOTUL ( casier, bla bla bla...) , el centra el dadea cu capu'
3- Apa calda e oprita de peste 2 luni, a fost un semnal si prin oprirea gazelor...
4- Restantieri sunt multi dar cativa cu sume intre 3000-7000 ( 3 cazuri de genul asta)
In urma celor relatate pe scurt mai sus, impreuna cu inca un vecin am luat deciazia sa miscam ceva
asa ca am purces ( ce-i drept cu stangul) am mers la Firma lui Opaina, am luat acel "indrumator" -50 RON-, dar pretul serviciilor ( 750 / luna ptr 40 ap.in bloc- 2 scari ) era prea ridicat dupa parearea majoritatii, motiv ptr care am facut o adunare gen. extraordinara, in urma careaia am denumit persoanele si functiile (actualul administrator -mentionat mai sus- nu vrea sa lase "scaunul" desi primaria i-a suspendat dreptul sa profeseze de peste 6 luni), motiv ptr care am mers la Primaria sect 3 si am ales din lista firmelor ce figurau in baza lor de date una ce are un pret mai mic. Ideea este:
CE TREBUIE SA FAC ACUM:) CAre ESTE URMATORUL PAS?