avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1024 soluții astăzi
Forum Activitate Elena lenuta antonia

Activitate Elena lenuta antonia


Elena lenuta antonia a scris:



When a scris:

Ia intrebati daca va iubeste , cum isi manifesta el dragostea?
Eu unul va sfatuiesc sa ii dati timp de gandire, sa ii ziceti ca ori va impacati, ori divortati si ca daca in timp de cateva saptamani nu revine cu un raspuns o sa depuneti actiune de divort.

Da si eu am zis sa nu al mai intreb sa al las o perioada .el acum este plecat prin tara cu motorul si saptamana viitoare pleaca inapoi in germania si nu stiu cand mai vine.vrea sa ia copilul in vacanta la el .dar fara mine .vrea sa ai fac procura la un prieten de 18 ani.deci baiatu asta sa mearga cu fata noastra de 9 ani si cu sora lui de 15 ani.si eu nu vreau sa ami las copilul sa plece cu ei adica toto copii sunt si ei.sper ca procedez corect



Buna daca eu plec de aici din locuinta fara divort .el e de acord .stie ca nu ma inteleg cu mama lui ce trebe sa fac ?nu vreau sa am vreo surpriza adica parasire domiciliu sau ce stiu eu ce.


When a scris:

Ia intrebati daca va iubeste , cum isi manifesta el dragostea?
Eu unul va sfatuiesc sa ii dati timp de gandire, sa ii ziceti ca ori va impacati, ori divortati si ca daca in timp de cateva saptamani nu revine cu un raspuns o sa depuneti actiune de divort.

Da si eu am zis sa nu al mai intreb sa al las o perioada .el acum este plecat prin tara cu motorul si saptamana viitoare pleaca inapoi in germania si nu stiu cand mai vine.vrea sa ia copilul in vacanta la el .dar fara mine .vrea sa ai fac procura la un prieten de 18 ani.deci baiatu asta sa mearga cu fata noastra de 9 ani si cu sora lui de 15 ani.si eu nu vreau sa ami las copilul sa plece cu ei adica toto copii sunt si ei.sper ca procedez corect



CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Eu ma refeream la viitor.
Peste cativa ani...sa aveti grjja...
Puteti uita de divort...

Nu voi uita .pt mine este o situatie dificila si de aceea nu stiu ce sa fac


CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Asteptati...
Asta trebuie sa faceti...dupa parerea mea...

Pana nu va lamuriti problemele de ordin psihologic sau sentimentale asteptati...

Dar...vedeti ca, daca ramaneti gravida cu alt barbat copilul ii va purta numele sotului...si va fi deranj in justitie...

Buna nu este vorba de alt barbat in viata mea el este singurul deaia am spus ca vreau sa raman cu el eu al iubesc si el a spus ca ma iubeste .si el vrea sa ne vedem fiecare de viata lui pt ca el va pleca inapoi in germania si eu aici cu copilul .eu vreau sa merg inapoi dar el nu mai vrea.dar ma iubeste.
Eu asa am vrut sa merg la el dar el nu vrea .momentan este in tara este plecat cu motoarele cu prieteni .dupa data de 20 pleaca inapoi in germania .iam spus ca vreau sa merg cu el inapoi dar nici nu vrea sa auda.ce sa fac
Nu stiu ce sa mai fac el zice ca ma iubeste si eu al iubesc f mult el zice sa ne vedem de vietile noastre ca o sa fim iara departe unul de altu el in germania eu aici.si iam spus ca vreau sa mergem inapoi cu el dar nu vrea .nu as vrea sal pierd.


Elena lenuta antonia a scris:

Eu vreau sa raman cu el dar el pleaca inapoi in germania si iam spus ca sa nu ne despartim sa ne ia si pe noi inapoi in germania dar nu mai vrea.dupa ce pleaca eu trebuie sa plec de aici din casa (soacrei)

Cabinet de Avocat "Dragos Barnea Madalin" a scris:

Dar Dumneavoastra ce va doriti de la aceasta "situatie" ?...



Eu as vrea sa raman in continoare cu el ca al iubesc f mult nu vreau sa ne despartim
Da si soacra mia spus sa parasesc locuinta ,dar sotul mia spus ca asa este mai bine si o sa fiu mai linistita si eu si fata noastra si el ma va ajuta ami va trimite bani in fiecare luna pt copil.

Cabinet de Avocat "Dragos Barnea Madalin" a scris:

Situatia se complica... cine v-a impus parasirea locuintei ? soacra ?

Eu vreau sa raman cu el dar el pleaca inapoi in germania si iam spus ca sa nu ne despartim sa ne ia si pe noi inapoi in germania dar nu mai vrea.dupa ce pleaca eu trebuie sa plec de aici din casa (soacrei)

Cabinet de Avocat "Dragos Barnea Madalin" a scris:

Dar Dumneavoastra ce va doriti de la aceasta "situatie" ?...

El lucreaza in germania si probabil mai mult ca sigur nu vrea sa divorteze ca o sai opreasca pensia pt copil.ce sa fac.spune ca ma iubeste dar vrea sa ne despartim.

Cabinet de Avocat "Dragos Barnea Madalin" a scris:

Ori despărțire în fapt ori divorț...