avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Activitate cristeadra

Activitate cristeadra

M-ar interesa ce ar fi mai avantajos pentru oferirea unui serviciu de inchiriere trotinete electrice (pfa/SRL).

In acelasi timp as vrea sa stiu daca spatiul pe care acestea vor sta trebuie sa fie concesionat avand in vedere ca vor fi pentru agrement in principal, deci vor fi luate si lasate in acelasi loc. Am vazut cazuri in care diverse vehicule de agrement sunt inchiriate din parcuri, nu am certitudinea ca au vreo autorizatie pentru aplasarea lor acolo.

As putea identifica persoanele ce vor inchiria pentru a fi ferit de eventuale furturi/distrugeri fara sa intru sub incidenta GDPR ?
Buna ziua,

Am si eu o mica problema la facultate, pentru una dintre materiile studiate nu a fost respectata fisa disciplinei (fisa in care sunt trecute temele studiate, numarul de ore alocat fiecarei teme si metodele de evaluare),fapt pentru care nu am promovat nici examenul , inteleg ca aceasta reprezinta angajamentul luat de catre institutia de invatamant, practic face parte din contractul pe care il are studentul cu facultatea. Deci institutia de invatamant nu a respectat contractul si detaliile contractului pe care ei le-au impus.
La nivelul facultatii nu gasesc intelegere, as avea sanse daca reclam in instanta acest fapt?
Imi cer scuze ca nu am postat in categoria potrivita dar nu am gasit categoria in care ar putea fi incadrat acest subiect.
Multumesc