avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 403 soluții astăzi

Conferință avocatnet.ro: Avalanșă de modificări în Codul muncii - analize și detalieri. Tot ce trebuie să știe angajatorii pentru conformare la noua legislație. Rezervă loc și participă → 

Forum Activitate Cabinet de Avocat - Oancea Jasmine

Activitate Cabinet de Avocat - Oancea Jasmine

Răspuns la discuția Poprire cont
si care e problema ca sotul nu e in tara? contestatia la executare poate fi formulata prin avocat.
Răspuns la discuția Poprire cont
Formulați contestatie la executare in termen de 15 zile de la momentul la care ați luat la cunoștința de poprire.
In masura in care nu s a împlinit termenul de prescriptie mama este îndreptățită sa solicite acești bani.

andreialo a scris:

In procura mamei se cereau 10 mii de euro dupa vanzarea apartamentului, bani care nu au fost platiti de catre tatal meu
Cabinet de Avocat - Oancea Jasmine a scris:

in procura data de mama ce se mentioneaza? s-a efectuat partajul la divort? la decesul tatalui nu veti mai putea contesta actul.

Ce contract a fost schimbat pe numele danselor? Care este obiectul litigiului care vizează apartamentul?
Răspuns la discuția vanzare imobil de 2 ori
Buna ziua,

Orice este posibil dar nu orice este posibil este si legal. Este de analizat situatia pe baza documentelor aferente imobilului.

Cu stima,
av. Jasmine Oancea
Instanta va stabili daca este intr-adevar o culpa exclusiva sau nu si va stabili daca este intemeiata solicitarea de acordare a daunelor, cu prezenta sau fara prezenta paratului. Intr-adevar prezenta paratuluisi apararile formulate de acesta pot influenta solutia care se va pronunta in dosar.
Răspuns la discuția duplicat contract vanzare
se poate obtine duplicatul de la notar.
in procura data de mama ce se mentioneaza? s-a efectuat partajul la divort? la decesul tatalui nu veti mai putea contesta actul.
Buna ziua,

Cautati un avocat din Italia pentru punerea in executare a hotararii judecatoresti sau ma puteti contacta in privat pentru a va indruma spre un avocat din Italia cu care am colaborat in trecut sa va dau contactul dansului.

Cu stima,
av. Jasmine Oancea
Contestați decizia astfel cum v am spus initial in primul mesaj.