avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1009 soluții astăzi
Forum Activitate antoniostoica

Activitate antoniostoica

Răspuns la discuția MOSTENIRE
am impresia ca te depaseste subiectul si atunci................ moca primesti si in loc sa pledezi stai si scrii pe net !!!!!!!!!
ce sa faci si tu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Răspuns la discuția MOSTENIRE
sau ......... ca sa ma fac si mai inteles puteti sa-mi spuneti ce acte sau ce tranzactii nu se pot ataca ??????????/
ex: mosteniri, testament , vanzare - cumparare????????????????????/
Răspuns la discuția MOSTENIRE
Eu cred ca am scris destul de clar . fiecariu mostenitor i s-a stabilit partea legala . v-am spus clar : 3 copii si mama .
1copil = bani
al 2 lea copil+ mama = cedeaza ptr. al 3 lea
ce este asa greu de inteles!!!!!!!!!!!!!1
Discuție MOSTENIRE
BUNA ZIUA, SUNTEM TREI FRATI SI MAMA IN VIATA . AM DEZBATUT SUCCESIUNEA DUPA TATAL DECEDAT PARINTII NOSTRII AVAND UN AP. DE 4 CAM. S-AU STABILIT PARTILE PTR. FIECARE IN PARTE DAR NU IN CONDITII TOCMAI BUNE PTR. CA PE FRATELE MEU NU L-AM PUTUT ADUCE DECAT PE CALE JUDECATOREASCA ( IN TRIBUNAL). TOT IN TRIBUNAL AM FACUT O TRANZACTIE INTRE SORA MEA SI MAMA ACEASTEA CEDANDU-MI MIE PARTILE LOR CU CONDITIA CA EU SA AM GRIJA DE MAMA MEA . DAR FARA NICI O CLAUZA DE INTRETINERE . PE FRATELE MEU IL VOI DESPAGUBI CU PARTEA LUI LEGALA .
INTREBAREA MEA ESTE : DACA TRANZACTIA ACEASTA ESTE VALABILA ? EA ESTE DEFINITIVA SI IREVOCABILA , DAR STIU CA EA POATE FI ATACAT DUPA MOARTEA MAMEI . CE SA FAC ATAT PE PARTEA MAMEI CAT SI PE A SOREI CA ACEASTA TRANZACTIE SA NU FIA ATACATA IN NICI UN FEL.