avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Activitate lauraGt90

Activitate lauraGt90

pot sa il dau in judecata care sunt sansele mele in sistemul din Romania ?
sunt Hartuita de un individ cu probleme psihice grave la cap, plateste politisti, plateste tigani, sau oameni pe care nu ii cunosc sa vina sa ma jigneasca pe strada. a incercat sa ma concedieze de la aproape fiecare loc de munca. nu are nici nu spune nimic bazat pe fapte reale, ci chestii din Imaginatia lui bogata si bolnava. a mers asa de departe, cand am plecat din orasul care mi se intampla asta la cateva luni m-a urmarit in celalat oras, si a inceput sa hartuiasca si membri de familie, cunoscuti.

Chestia care mi se pare prea de tot chiar si pt lumea asta intoarsa pe dos, e ca "Individul" are sotie/prietena. nu stiu ce vrea nici nu ma mai chinui sa inteleg pt pana acum mi-am dat seama canu am dea face cu un om sanatos mintal.

Stati, nu s-a terminat. In cel de-al doilea oras in care am plecat, unde se intampla sa am si cunoscuti, rude la cateva luni am observat masini cu geamuri fumurii in fata blocului, cu indivizi pe care nu i-am vazut in viata mea, razand sau jignindu-ma. imi dau seama ca "pt ei" aka ratatii hartuitori frecatori de menta (si Comic pana la ora actuala, pasuiti de Autoritatile locale) a devenit un hobby sa ma terorizeze pe mine si familia mea. campanie de defaimare, imid au seama dupa felul in care se comporta oameni care ma urasc sau ma evita fara sa le dau nici un motiv. totul se intampla pe la spatele meu mie nu a venit nimeni in fata (nici macar lasul si bolnavul psihic care organizeaza tot acest circ) sa spuna ca "au o problema". pt ca nu au.

eu pe individul asta NU l-am incurajat in nici un fel sa creada ca am o asa zisa relatie cu el. o singura jumatate de seara daca se poate spune concret ca s-a intamplat ceva, adica am facut sex. eu NU l-am contactat pe acest individ, si din prima luna cand am observat telefoane NON-STOP (acelasi lucru imi face si acum dupa 4 ani plus) vreau sa iau masuri. de orice fel dar as prefera sa ma incadrez in limita legalitatii - daca mai este posibil asa ceva in Romania

pur si simplu oameni la care tin sau tineam, le este frica sa mai vorbeasca sau sa fie in jurul meu din cauza acestor grup infractional sau banda de hartuitori (dirijati de individul in cauza A. - care in capul lui el crede cu tarie ca are o "conexiune" cu mine, o relatie profunda adica tipul e dus dus rau cu capu traieste in filmele lui.


Recent am avut un fel de event, workshop cu niste colegi noi, intalnirea s-a tinut in alt oras. pe drum am avut 34 de apeluri de la diversi indivizi, mesaje de amenintare "te tai fa" "o sa te omor" urmat de "bby de ce nu vb cu mine" "vb cu mine" apoi iar. "dute dracului fa tarfa" etc.

Credeti-ma in viata mea am trecut prin destul dar atata ura fara rost fata de o femeie care nu ti-a facut nimic nu pot explica decat prin partea clinica, individul e dezaxat. problema mea, in decurs de acesti 4 ani eu am incercat am dovezi, am incercat sa depun plangeri la Autoritatile locale dar a fost mai rau. individul (sau grup de orice or fi) merg la diferiti militieni, ori mint ori ii cumpara ca sa imi falsifice sau sa ma prezinte pe mine, sunt o femeie nici nu am 30ani impliniti.. nu am cazier..
nu imi place violenta.. nu sunt o persoana sa traiesc din conflicte..
Imi place sa ajut oamenii ...
sa ma prezinte ca un "acuzat" sau criminala, sau etc.
Repet, nimic din comportarile lor nu au dea face cu viata mea sau realitatea in general.
dar mai grave e ca sunt lasati sa continue


Inca ceva, indivizii astia ("teroristii wanna-be") profita si de faptul ca sunt o femeie singura care am grija de gospodarie, de familie. am avut un cerc mai mare de prieteni si o parte au ramas alaturi chiar si in mizeriile in care am fost pusa, dar nu mai pot continua in acest fel. merit sa am o viata normala nu sa ma tem sa ies din casa, sau sa incep o relatie, sau sa ma duc la o conventie in alt oras ca Dezaxatul taie bate si spanzura (REPET POLITIA NU A FACUT NIMIC, a incercat sa ma scoata pe mine acuzat)

vreau sfatul dvs (daca aveti sau ati mai intalnit cazuri asemanatoare Hartuire in toata regula) individul este un las si bolnav mintal pt ca eu nici macar nu i-am fost sa zic concubina, sau sa fi fost o relatie de multi ani. Individul asta are nevoie de un sac de box si eu sunt abandonata de autoritatile din aceste orase si din cauza comportamentelor complet complet ABERANTE care nu se opresc, credeti-ma nu sunt o persoana slaba nici nu imi este frica dar m-am saturat si as vrea sa vad ce pot sa (mai) fac?

Pot sa (mai) fac ceva din punct de vedere Legal ?
ce masuri pot sa iau sa opresc asa ceva?

Individul e penibil si obsedat de atentie, cu orice pret, alaturi de cativa militieni corupti vor sa ma forteze hartuindu-ma, sa reactionez ATIPIC mie, sa fac o fapta violenta. nu au reusit in 4 ani nici nu o sa reuseasca pt ca nu sunt genul ala de persoana.

Am trimis inclusiv o plangere la CEDO
drepturile mele ca cetatean sunt batjocorite. dar nu imi pun mari sperante


Cum pot proceda sa fac acesti lasi sa inceteze?
cand chiar sistemul m-a dezamagit?

cand am fost plecata din "orasul" in care descreieratu a facut o intreaga Campanie f bizara de a ma Defaima continuu mai noi primesc 34 apeluri si amenintari. ati mai auzit de asa ceva ?