avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Activitate MNarcis

Activitate MNarcis

Buna ziua,

As avea nevoie de o documentatie in privinta unui site online si impozitul pe venit din bitcoin. Nu sunt niste intrebari foarte dificile, lucruri elementare.

Doresc sa discut in privat, la telefon, sau mail contra cost.
Multumesc!
Bună seara,

Acum câteva ore am fost la un service auto pentru un schimb de ulei, iar în urma undei dispute cu mecanicul, spunându-mi să plec, m-am urcat în mașină și am folosit niște cuvinte jignitoare. După cele întâmplate, din hala unde era serviceul a venit un bărbat, care a sărit la bătaie direct, m-a împins, am căzut peste mașină, m-am ridicat după care mi-a dat un pumn, dar l-am barat pentru că sunt luptător de kickboxing și nu am voie să lovesc. A luat o bucată de fier, a vrut să mă loveacă cu ea în cap. Am sunat la poliție, am fost la secție cu inculpatul, am dat declarații. Mâine merg să-mi scot certificat medico-legal, dar problema este că nu am vătămări grave. Am urme cum am căzut pe coate, zgărieturi, pe tibie cum m-a călcat el când eram jos, și puțin umflați ochii pe părți, pentru că majoritatea loviturilor le-am barat fără să-mi provoace vătămări grave. Mecanicul cu care m-am certat este cumnat cu agresorul, ei declarând la poliție că defapt acesta era un client, declarație mincinoasă, acesta fiind asociat în firmă și mecanic. Ce mă sfătuiți să fac? Scopul meu este să cer daune morale, dacă nu aș fi știut să mă apăr care ar fi fost urmările? Vreau să plătească într-un fel sau altul. Eu am primit contravenție pentru înjurături, am recunoscut. Țin să precizez că mecanicul clar va ține cu inculpatul, fiind cumnați, eu neavând nici un martor.

Vă mulțumesc!