avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1233 soluții astăzi
Forum Activitate marius_carp

Activitate marius_carp

Si cum ar trebui sa procedez? Trebuie sa merg la politie, trebuie sa completez ceva?
Am lasat masina in parcarea firmei (parcare privata) vreo 3 ore. Aici au loc niste lucrari de constructie, se mai construiec vreo 2 etaje peste cladirea deja existenta, dar parcarea e deschisa, lumea is parcheaza masina, in timpul zilei sunt 30+ masini. Cand am coborat la masina sa merg acasa am observat ca am parbrizul fisurat si piatra care il sparsese statea pe stergator (am poze). De pe camerele de luat vedere nu se poate vedea momentul impactului (nu ma ajuta).

Am vorbit cu seful echipei de constructii si el mi-a zis ca nu poate face nimic, "ce pot sa fac eu?!" si ca trebuie sa imi platesc singur parbrizul. Ce se intampla daca imi sarea o piatra in cap?

As vrea sa merg sa fac o plangere la politie, iar de aici sa se faca demersuri pentru verificare autorizatiei firmei, felul cum protejeaza cetatenii si bunurile private.
Ar fi prima mea plangere la politie, ma poate ajuta cineva cu un exemplu sau ce articole ar trebuie sa ating?

Multumesc