avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 624 soluții astăzi
Forum Activitate bobbysolo

Activitate bobbysolo

La 22 oct 2013 am incheiat un act de promisiune bilaterala de vanzare-cumparare, a dreptului de proprietate asupra unui teren situat in extravilanul com Matasaru, satul Tetcoiu, jud. Dambovita, in suprafata de 6000mp, categoria arabil, prin notariat. Contractul de vanzare-cumparare se va autentifica pana cel tarziu la 31 ian 2020. Se specifica in contract urmatoarele: " Noi partile contractante,declaram ca impozirele si taxele de orice natura catre stat sunt achitate la zi de catre promitentul-vanzator (adica eu ),conform Certificatului de atestare fiscala nr3986/21.10.2013, emis de Primaria com. Matasaru, jud. Dambovita, iar de la aceasta data, acestea vor trece in sarcina promitentei-cumparatoare " Acum Primaria imi cere sa platesc impozit pe acest teren in valoare de 220lei. Mentionez ca la data de 27 martie 2018, eu am achitat toate cerintele bugetelor locale, in valoare de 164 lei (Impozit pe cladiri -cod 5 - 53 lei ; Impozit pe teren cod 6 de 57 lei ; Impozitteren extravilan cod 3 -31 lei; Taxe locale 36 lei; Taxa protectie civila 1 leu Total 178 lei Am platit 164 lei probabil beneficiind de bonificatia de 10% reducere. Deci acum imi cer sa platesc din urma pentru cei 6000mp. Este nornal, legal si ce trebuie sa fac ? Va multumesc anticipat. Cu stima si respect, prof Cornea Constantin Mentionez ca am o casa, 500mp intravilan unde este casa si 4500mp extravilan, in vecinatate cu cei 500mp, pentru identificarea celor din chitanta primita dupa achitarea sumei datorate la 27 martie ac