avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 877 soluții astăzi
Forum Activitate FlaviusPTZ

Activitate FlaviusPTZ

Multumesc inca o data pentru raspunsuri; tatal meu este plecat in Germania de 2 ani, are abonament acolo la o sala de fitness, si mi-a spus ca nu se cere nici-o adeverinta, si nu se semneaza nimic~in sensul acesta; a spus ca sala are o asigurare, iar daca se intapla ceva cu vreun client, preia asigurarea daunele si tot; se poate si la noi asa ceva?; va multumesc!
Multumesc pentru raspuns; sincer mi se pare absurd sa ai nevoie de cadru medical la o sala de fitness, si va spun garantat ca 99% din salile de fitness din Romania sigur nu au niciun cadru medical angajat; sunt curios in ce tari din europa mai exista astfel de reglementari; multumesc inca o data pentru raspuns!
Multumesc pentru raspuns; puteti va rog sa clarificati ce inseamna " sub supraveghere medicala de specialitate, asigurata de proprietarul firmei de fitness."; adica instructor de fitness?; majoritatea persoanelor care merg la sala nu asculta de sfaturile instructorului oricum, in cazul acestor persoane, se poate sa semneze, pe proprie raspundere ca nu doresc serviciile unui instructor?; va multumesc!
Buna ziua, la o sala de fitess, este necesar ca clientii sa aduca o adeverinta de la un medic cum ca sunt apti pentru sport?; este suficienta o semnatura a persoanelor, ca sunt apti pentru sport, si ca declara pe proprie raspundere ca isi asuma responsabilitatea pentru eventualele accidente sau probleme de sanatate? In cazul unui accident provocat din neglijenta unui client sau starii proaste de sanatate, este responsabila administratia salii?; Multumesc!