avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1658 soluții astăzi
Forum Activitate daniela boca

Activitate daniela boca

Răspuns la discuția concediul medical weekend
Concediul l- am prezentat azi dupa data de 5 si mi s a zis ca este invalid ptr ca cuprinde perioada 31 august 2 septembrie.
Răspuns la discuția concediul medical weekend
La servici mi au zis ca e nevalid concediul pe weekend si sunt neprezentat

Cornel Vasile a scris:

Concediul medical este numai pentru vineri sau pentru perioada vineri-duminica ?

Răspuns la discuția concediul medical weekend
In cazul in care ziua de vineri a fost pe 31 august si deja s au incarcat si platit orele ce pot face?

Cornel Vasile a scris:

In pontaj, in ziua de vineri trebuie sa figurati in concediu medical.

Răspuns la discuția concediul medical weekend
Ptr ca lucrez in ture , s a nimerit sa am libere zilele de joi si veneri si sa lucrez sambata si duminica dar medicul mi a dat ziua de concediul pe ziua pe care am avut liber ca nu poate sa imi dea doar pe zilele de sambata si duminica
Răspuns la discuția concediul medical weekend
Lucrez in ture iar concediul este ptr sambata si duminica ptr ca vineri am avut zi libera iar medicul de familie nu a putut sa imi dea doar pe weekend

daniela boca
Utilizator
09:48, 12 Septembrie 2018
Concediul medical mi s a acordat pe vineri,sambata si duminica.Avand in vedere ca in contract trebuie sa lucrez weekendurile iar ptr ca ziua de vineri am avut liber medicul de familie mi a. dat concediul medical ptr ca nu a putut sa imi dea doar pe weekend.La servici mi s a zis ca ma trec neprezentat.Cum procedez?