avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 759 soluții astăzi
Forum Activitate ion vasile butnaru

Activitate ion vasile butnaru

La reantoarcere din concediu, lipsind de la domiciliu din 19 iunie-04 septembrie 2018, m-am trezit cu doi polițiști la usa apartamentului meu situat la etajul 1, ca sa mă informeze ca am fost pus martor fără voia mea, intr-un conflict dintre vecinii de la etajul 2 și 3, certandu-se din cauza gălăgiei, provocate de plansetul celor doua fetițe cu vârste cuprinse intre 1 an și 5 ani, familiei de la etajul3. Vecinul de la etajul 2, este nou proprietar în bloc și nu îl cunosc aproape deloc.
Am fost informat de către cei doi polițiști, ca refuzul meu de a da declarația, voi suporta niște coexiste, privind anumite proceduri, cu citații, mandat de aducere etc. ..???
Ce sa declar eu, când nu cunosc faptele, data când s-a întâmplat acest conflict dintre cele doua familii, în timpul în care eu am fost plecat de la domiciliu ?
Cum sa devin dușmanul unuia dintre cei doi, când eu aflu despre conflictul lor de la poliție ?
De ce trebuie sa semnez o declarație dictata de către unul dintre polițiști, despre niște fapte produse în lipsa mea de care eu nu am cunoștințe în mod direct ?