avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2002 soluții astăzi
Forum Activitate stepimar

Activitate stepimar

Avnd in vedere ca pensia mea nu atige baremul de 50% din salariul minim si ca indemnizatia de insotitor si cea de handicap nu pot fi poprite, practic nu vad legal vorbind ce poprire se va putea face.Multumesc
Initial am avut o executare silita si intre timp fac un card de credit la Europe Credit Bank In momentul cand suma luata pe card era stinsa ma duc sa predau cardul persoana de la ghiseu imi spune sa-l mai tin pentru cazul cand voi mai avea nevoie de bani si nu predau cardul Luctatorii bancari peste circa 3-4 zile vireaza suma in contul executorului. Eu achit in continuare ratele conform contract dar la un mom dat ma opresc pentru ca era ca un sac fara fund pentru ca tot achitam si sumele zburau la executor, la un mom dat n-am mai platit nimic, banca a gasit un alt executor pentru ca in viziunea lor nu-mi platisem ratele, care blocheza tot ca asa sunt astia lacomi si hulpavi il anunt la un mom dat ca mi-a pus popriresi pe indemnizatia de insotitorsi pe cea de handicap si cu greu foarte cu greu ilustrul nostru executor instiinteaza banca ca-si ridica poprirea. Acum vazind el executorul nr.2 ca nu are cum lua bani de la mine instiinteaza Casa de Pensii sa puna poprire pe pensia de invaliditate. Avand in vedere ca pensia de invaliditate este in cuantum de 813 lei si ca executorul nr.1 retine deja 68 de lei Executorul nr.2 cat va mai retine? Multumesc daca ma lamuriti ca nu stiu ce sa mai fac cu atatia executori pe cap.