avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1891 soluții astăzi
Forum Activitate ghii123

Activitate ghii123

Salutare,
Am si eu nevoie de cateva sfaturi, am fost implicat intr-un accident auto, eu conducand o motocicleta de enduro primita fix in dimineata zilei cu pricina, neavand categoria A, doar B cu o experienta de 6ani. Veneam de pe un camp spre casa si am intrat pe un drum public circa 300m moment in care un tampit a intrat pe contrasens si m-a lovit in plin. Am avut multiple leziuni, am 133zile de ingrijiri medicale, cu punerea vietii in pericol. Acum dosarul e la parchet, urmand sa se faca expertize si toate cele. Am facut plangere importiva celui vinovat pentru vatamare corporala, dar si eu am calitatea de suspect pentru savarsirea infractiunii de conducere fara permis. am depus la dosar mai multe documente prin care reiese ca am abilitati de a conduce o motocicleta, gen, adeverinta de la Federatia romana de motociclism si diplome si rezultate la toate concursurile de enduro la care am participat. problema este ca nu vor sa imi elibereze dovada cu drept de circulatie pana la solutionarea dosarului. imi poate spune cineva cum ar trebui sa procedez, sau daca a mai avut spete asemanatoare?
Salutare,
Am fost implicat intr-un eveniment asemanator, imi spuneti si mie va rog ce s-a intamplat cu cheltuielile de spitalizare si celelalte daune?