avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Activitate Edy1990

Activitate Edy1990

Discuție Aviz lemne
Buna seara.am si eu o intrebare.Am lemne marcate pe un teren de cultura.vreau sa le transport pe o distanta de vreo 5 km cu o dacia papuc.pe un drum de tara.cum sa procedez legal?
Răspuns la discuția Inmatriculare auto
Ok va multumesc
Răspuns la discuția Inmatriculare auto
Eu am cumparat masina de 3 ani, fisa de imatriculare si certificatul fiscal era deja scos de proprietarul din acte.il avea acest intermediar impreuna cu act vanzare cumparare apoi mi lea dat mie.eu am aceste harti dar st expirate de 3 ani si vreau sa inscriu masina.cum trebuie sa procedez .
Răspuns la discuția Inmatriculare auto
Certificatul fiscal de la proprietarul din carte si talon.cum ca nu avea datori la stat.doar ca el nu a mers la el la primarie cu acel certificat fiscal mi la dat cum la luat de la proprietar impreuna cu fisa de radiere.eu am act vanzare intre mn si acest intermediar si el are cu proprietarul din acte.ce ar tr sa fac cu acest certificat fiscal expirat de 3 ani.
Buna ziua.Am si eu o problema.vreau sa inscriu masina dar am certificatul fiscal expirat din 2015.am cumparat masina de la o persoana intermediara persoana acea mia dat certificatul fiscal dar nu a fost cu el la primarie acolo sa declare masina.am facut act vanzare si mi-a dat certificatul fiscal si fisa de inmatriculare.el a tinut masina 3 luni dupa masina a stat la mine.vreau sa o inscriu.cum trebuie sa procedez.va multumesc
Răspuns la discuția Inmatriculare auto fara fiscal
Buna ziua.Am si eu o problema.vreau sa inscriu masina dar am certificatul fiscal expirat din 2015.am cumparat masina de la o persoana intermediara persoana acea mia dat certificatul fiscal dar nu a fost cu el la primarie acolo sa declare masina.am facut act vanzare si mi-a dat certificatul fiscal si fisa de inmatriculare.el a tinut masina 3 luni dupa masina a stat la mine.vreau sa o inscriu.cum trebuie sa procedez.va multumesc