avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1462 soluții astăzi
Forum Activitate serenx

Activitate serenx

va multumesc mult pentru raspunsuri!
Daca alta solutie nu e si plec in chirie si depun actele de divort in instanta el poate spune ca eu am parasit domiciliu si astfel sa ii ramana lui apartamentul?
Iar ca martori, pot fi si copiii (majori)?
Buna ziua,

Vreau sa divortez de sot insa el nu vrea sa auda de asta, ba chiar a zis ca daca e sa divortam imi va plati chirie la o camera si stam tot impreuna!! vine tot timpul beat, ii fac mancare in fiecare zi si tot e nemultumit mereu (este foarte obositor pentru mine in conditiile in cre sunt zile cand nu ma pot ridica din pat), nu ma pot baza niciodata pe el si face asa de ani de zile! Am avut cancer si acum nu sunt deloc bine
..dar incerc sa ma recuperez si am nevoie de liniste
mai este si problema apartamentului pe care eu l-am trecut ca si co-proprietar cand i-am luat masina sa i-o pun pe numele lui pentru ca ii trebuia domiciliu in Bucuresti ca sa poata fi proprietar in 1993.
stiu ca singura solutie sa ma despart de el este sa plec eu in chirie, insa nu vreau sa stau cu copilul (major) sa stam in chirie cand noi ne-am creat toate conditiile in acest apartament de-a lungul vremii si imi este foarte greu ca si conditie fizica sa o iau de la capat...

va rog mult sa ma sfatuiti..ce pot face? as vrea ca eu si fata sa ramanem amandoua in apartament si el sa stea in chirie sau il voi ajuta cu tot ce pot, ba chiar vreau sa ramanem prieteni insa nu ma pot intelege deloc cu el..