avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 827 soluții astăzi
Forum Activitate Hotopilams

Activitate Hotopilams

Multumesc frumos pentru raspunsuri. Cel mai probabil o sa o sa fie o lectie invata si pe viitor o sa fiu mult mai atent sa nu ajung in astfel de situatii.
Nu este o suma extrem de mare, dar este o suma de bani pe care am pierdut-o si as prefera sa piarda si ceva din asta sau cel putin sa nu ajunga sa pacaleasca si alte persoane. Imi poti spune te rog ce pasi ar trebui sa fac pentru a-l da in judecata? Crezi ca este mai bine sa ii fac o plangere penala pentru evaziune fiscala? Multumesc pentru raspuns.
Buna seara,

Am cumparat un apartament acum 5 luni si a trebuit sa angajez un meserias pentru a-l renova, dar acesta dupa ce a primit o parte mai mare de bani din pretul stabilit la inceputul lucrarii nu a mai vrut sa vina. Cum as putea proceda sa imi recuperez o parte din bani?
Tin sa mentionez ca nu am chitante sau facturi prin care sa dovedesc ca i-am dat acea suma de bani, deoarece ei au fost dati cash la locul de munca, persoana in cauza lucrand la negru. Doresc sa aflu ce as putea sa fac in aceasta situatie. Multumesc