avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1837 soluții astăzi
Forum Activitate AntoniaTeo

Activitate AntoniaTeo

Răspuns la discuția Indemnizatia de somaj
Nu, am facut facultatea. Nu am 20 de ani, am mai lucrat, am fost in Cic, apoi am reintrat in munca si apoi am avut somaj pana in 3 iulie 2017.
Răspuns la discuția Indemnizatia de somaj
Am fost sa depun actele, iar calculatorul Ajofm spune ca nu pot deoarece am 11 luni si 30 de zile, ca trebuia sa fie contractul de la 1 sept 2017 pana la 1 sept 2018.... ceea ce mi se pare un abuz, in conditiile in care anul are 12 luni, o luna 30-31 zile, iar cotisatia s-a efectuat pe perioada de 12 luni in fiecare luna....
Răspuns la discuția Indemnizatia de somaj
Am fost sa depun actele, iar calculatorul Ajofm spune ca nu pot deoarece am 11 luni si 30 de zile, ca trebuia sa fie contractul de la 1 sept 2017 pana la 1 sept 2018.... ceea ce mi se pare un abuz, in conditiile in care anul are 12 luni, o luna 30-31 zile, iar cotizatia s-a efectuat pe perioada de 12 luni in fiecare luna....si orice an se termina in 31 si incepe la 1...
Răspuns la discuția Indemnizatia de somaj
Am lucrat in invatamant unde asa se fac contractele pe perioada determinata de la 01 sept. Pana la 31 august ... anul acesta nu am prins post si pana poate se elibereaza vreunul, am zis sa iau ceva...
Daca am lucrat in invatamant, respectiv cu contract din data de 1 sept. 2017 pana in 31 aug. 2018, am dreptul la indemnizatia de somaj???