avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1138 soluții astăzi
Forum Activitate elvir marian

Activitate elvir marian

Sarut mana!

Stiu cum stau lucrurile cu garantia...In privinta gandacilor,va rog sa ma credeti ca nu stiu ce alte solutii sa mai folosesc impotriva lor,de la Regent pana la seringile ''minune'' de la Bayer...Efectul pe termen lung,este zero...Nu stiu daca si dvs. ati cumpara lunar solutii si spray-uri in valoare de 150 de euro,iar efectul este aproape nul...tot timpul acestia revenind ...Am izolat fiecare fisura sau gaura din garsoniera aia si...degeaba...Deci?Despre ce conditii de locuit vorbim?
Am incheiat un contract de inchiriere ptr. o garsoniera pe o perioada de un an de zile.Apoi dupa o luna de zile, m-am pomenit cu garsoniera plina de gandaci, de care nu pot sa scap, in ciuda eforturilor depuse.Consider acest lucru ca fiind un viciu ascuns de proprietar la incheierea contractului,intrucat mi-a sugerat, dupa ce i-am adus la cunostinta acest lucru, sa cumpar niste substante toxice pe care le-au cumpart tot timpul si chiriasii dinaintea mea.Nu pot locui in aceste conditii.As dori rezilierea contractului.E posibil? Va multumesc anticipat.
Va salut!Am incheiat un contract de inchiriere ca si chirias pe un an de zile.La data inchirierii, erau toate in regula.Apoi, dupa o luna m-am trezit cu garsoniera plina de gandaci, de care ny reusesc sa scap.Consider ca lucrul acesta se incadreaza la vicii ascunse de catre proprietar.Vreau rezilierea contractului intrucT nu pot trai intr-un astfel de mediu
Este posibil? Va multumesc anticipat pentru raspuns.