avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 567 soluții astăzi
Forum Activitate theo_kiss

Activitate theo_kiss

Răspuns la discuția corupere de minori
buna ziua,din nou.as vrea sa stiu unde gasesc pe internet legea privind drepturile copilului?eu zic ca nu e posibil sai interzici unui minor sa mearga la scoala.....pt ca e dreptul lui la educatie dar vreau sa stiu si eu exact ce contine legea accea.
Răspuns la discuția corupere de minori
diferenta e de 2 sau 3 ani nu stiu sigur.deci oricum din punct de vedere penal nu trebuie sa isi faca griji.va multumesc de raspunsurile date.
Răspuns la discuția corupere de minori
problema e ca fetei i sa interzis sa il mai caute pe baiat si a fost amenintata de parinti,ca in cazul in care il mai contacteaza,baiatul va intra la inchisoare pentru corupere de minori.si iau mai spus ca declaratia facuta la politie este valabila si daca ea a implinit 18 ani.si i se mai interzice sa mearga la scoala.ea este in clasa a 11a.este posibil sa-i interzica sa mearga la scoala?desi ea isi doreste lucrul acesta?
Răspuns la discuția corupere de minori
numele meu este theo si am si eu o intrebare.daca o fata de 17 ani a avut relatii cu un baiat major si parintii fetei vor sa-l acuze de corupere de minori este posibil acest lucru,fara declaratia fetei?sau fara ca ea sa fie de acord?si in cazul in care nu se incep procedurile si fata indeplineste 18 ani declaratia parintilor facuta la politie mai este valabila?va multumesc.