avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2016 soluții astăzi
Forum Activitate Krankhaus

Activitate Krankhaus

Buna ziua,am încercat sa fac o refinanțare la brd dar nu am reușit din cauza ca sunt raportat in biroul de credit de către Provident cu întârzieri mai mari de 90 de zile.Treaba cu provident sta in felul următor:
Am contractat un credit in urma cu doi ani,am plătit săptămânal și in aceasta perioada ar fi trebuit sa achit creditul,dar după ce m-a informat consultantul brd mi-am verificat singurul informațiile din biroul de credit,surpriza,mai am de achitat 2600 de lei,adică încă jumătate din creditul inițial.In biroul de credit apar perioade de câte 3 luni in care nu este înregistrată nici o plata in felul următor: Septembrie 2018-Ianuarie 2019; Ianuarie 2019- Aprilie 2019; Aprilie 2019-Iulie 2019. Acestea sunt întârzierile pentru care am istoric negativ,eu dețin chitanțele de la provident in Care am plătit in perioadele respective. Ce este de făcut in aceasta situație ? O sa încerc sa discut cu un reprezentant provident iar dacă nu ajungem la o înțelegere o sa încerc sa apelez la instanța pentru ca sunt satul de dobânzile și mârșăviilor lor. As dori câteva sfaturi,va mulțumesc și sper ca am ales categoria corecta pentru situația mea.