avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Activitate PetrutaDr

Activitate PetrutaDr

Răspuns la discuția Alocatie copil
Buna ziua.am din nou o nelamurire in legatura cu alocatia.am sunat din nou la AJPI si mi-au spus ca au primit confirmarea la formularul trimis in Anglia si au vazut ca nu am luat de acolo alocatie,nici macar nu am depus actele dar au spus ca din punctul lor de vedere este corect sa dea doar din iulie 2018 iar copilul este nascut in aprilie 2017.pot sa fac o contestatie sau o fac degeaba?
Va multumesc!
Răspuns la discuția Alocatie copil
Am trimis si au spus ca o sa primesc o notificare prin posta cam intr-o luna sau doua.Va multumesc frumos pentru sfaturi!
Răspuns la discuția Alocatie copil
De cateva luni tot spun ca dosarul este verificat si ca este trimis formular acolo si sa astept.dar acum cand am fost sa intreb nu mai avea nimeni de zis nimic.si am sunat si in Anglia si intr-adevarnu au primit nici o solicitare din partea mea si pot face o cerere
Răspuns la discuția Alocatie copil
Nu am adus pentru ca nu aveam de unde sa stiu nu m-a informat nimeni si am sunat la primarie si au spus ca ei nu stiu ce acte trebuie sa aduca fiecare cetatean din fiecare tara si m-au tinut cu dosarul un an .L-au trimis inapoi de nenumarate ori si de fiecare data mai trebuia cate cv de acolo si cand am intrebat exact ce acte trebuie au spus ca nu au de unde sa stie.nu vreau sa jignesc dar chiar incompetenti sunt pusi pe niste functii..
Discuție Alocatie copil
Buna ziua.
Am fost plecata din tara si am nascut in Anglia.ne-am intors cand copilul avea 5 luni si am aplicat in Romania pentru alocatie dar acum cand copilul are aproape 2 ani nu mi-au dat decat pe ultimele 4 luni alocatia pentru ca ei cred ca am luat de acolo.
Este dreptul copilului la alocatie de cand s-a nascut si pana in prezent.
Ma puteti ajuta cu un sfat?
Va multumesc!