avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2006 soluții astăzi
Forum Activitate Natalia05

Activitate Natalia05

Răspuns la discuția Credit din Franța
Vă mulțumesc


CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Este teapa daca va cere bani.

Răspuns la discuția Credit din Franța
Iam cerut dar mi- au raspuns ca dupa legea franței nu se permite reținerea aceste plati din suma creditului , si mi se pare și mie ca e o țeapă!

Ionut.ion a scris:

Buna dimineata,
Am primit si eu un asemenea mesaj, dupa o discutie de doua mesaje am refuzat-o politicos si am scoso* de la prieteni. am setarile la cont sa mi vada doar prietenii datele de la profil...
Intr-un cuvant, e o mare teapa, NU dati nici un ban.
Eu n-am avut rabdare sa discut cu doamna dar dvs. poate ii cereti sa retina acea suma din credit si sa vedeti raspunsul...


Bună ziua aș vrea și eu sa știu dacă este real sau este o înșelatorie , pe facebook ma invitat o doamnă din franța în priieteni după aia mia trimis mesajul urmator:Bună ziua sau seara bună
Aveți nevoie de fonduri pentru casa, afacerea dvs., cumpărarea unei mașini, cumpărarea unei motociclete, crearea afacerii dvs., pentru nevoile dvs. personale, mai multe îndoieli. Facem împrumuturi personale de la 5.000 la 50.000.000 de euro, cu o rată nominală de 2%, indiferent de sumă. Specificați în cererile de împrumut suma exactă dorită și termenul de rambursare.
Pentru mai multe exemple, vă rugăm să ne contactați la această adresă.
E-mail: și un număr de telefon pe wathsapp , dupa ce am început discutia cu doamna , ea ma rediricționa așa zisului șefului ei pe wathsapp , respectivul șef îmi spunea săi trimit datele mele de identidate , ca sami faca prin notar un contract de împrumut , el la rîndului lui mia trimis buletinul și certificatul lui de creditor , după aia mia trimis un contract favut "adică" la notar și mia spus să achit taxa de 215€ pentru legalizarea contractului . Vă rog ajutațima , și spunețim cît este de real . Mulțumesc