avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1330 soluții astăzi
Forum Activitate VALLICA

Activitate VALLICA

Eu nu intenționez să fug la alta firma dar cînd am fost implicat in accident nu aveam cauciucuri de iarna.eram obosit pentru ca am fost luni in cursa .marți la ora 3 dimineața am plecat in suedia in cursa cu autocarul,sîmbătă am ajuns la firma si am plecat in cursa prin tara pe la bucurești și am ajuns duminică la 6 dimineața acasă.si luni am plecat in cursa și am avut acel accident .Ce este de facut?

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Faptul ca fugiti la alta firma nu va ajuta cu nimic.Pregatiti o aparare in cazul in care sunteti chemat la comisia de disciplinabpt a elucida imprejurarile in care s a produs accidentul,solicitati sa fie consemnate argumentele dvs in procesul verbal etc.

Eram in timpul serviciului conducînd un microbuz ,într-o curba periculoasă am pierdut controlul volanului ,datorită ghetou acoperite cu zăpadă de pe carosabil,și m-am rasturnat in sant.Masina nu avea cauciucuri de iarna pe roțile din față.Patronul zice sa plătesc reparația mașinii.Este corect sa suport eu intreaga sumă?Ce poate sa-mi faca daca eu nu plătesc și intenționez să plec la alta firma?