avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Activitate User96a

Activitate User96a

Am absolvit recent universitatea și la momentul dat fusesem nevoită sa plec temporar din
țara (credeam ca am sa revin ) dar nu pot nici de curind la fel sa revin . Doresc sa renunț și sa închid pachetul student,contul și cardul meul de student ISIC și contul la Brd (adică sa închid absolut toate relațiile mele cu banca și sa nu ma trezesc cu careva datorii din partea lor , de aici recurg următoarele 2 întrebări : 1) doresc sa fac o procura notariala pe sora mea ca sa ma reprezinte la banca ( cei de la relații clienți Brd a zis ca e in regula ) ce trebuie sa indic in procura ca sa scap de tot și sa închid absolut toate relațiile cu banca vreau sa închid pachetul, contul și cardul ( sa nu mai fiu client Brd și sa nu mai absoult nimic mai mult la ei activ)și a 2) cum are loc toată procedura de închidere și lichidate pachet, cont și card (cit de rapid dacă se merge la sucursala unde a fost încheiat
Contractul și emis cardul ) plus cum vine notificarea ca totul a fost închis și nu mai am nimic cu ei ( știu ca prim scrisoare, dar sa ii rog sa îmi transmită la alta adresa atâta timp cit și eu și familia imi este plecată din țara și nici nu am pe nimeni din București sau RO la care sa vina scrisoarea)și la ce comisioane sau taxe ma pot aștepta din partea bancii(la fel la telefon mi-au spus ca totul ar trebui sa fie gratuit , ma rog nu am utilizat din August cardul și am sold poztiv)? Va mulțumesc mult pentru consiliere și ajutor.