avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Activitate Glia2016

Activitate Glia2016

Răspuns la discuția Veranda plus hol in indiviziune
Mulțumesc
Practic nu schimb nimic doar le dintr o usa vreau sa fac doua una lor una mie
Nu dărâm pereți sau altceva

Cabinet Individual Avocatura CAZACU IOANA a scris:

Nu puteti face modificari la partile comune fara acordul coindivizarilor .Incercati solutionarea litigiului pe cale amiabila, in caz contrar , prin instanta.

Răspuns la discuția Veranda plus hol in indiviziune
Mulțumesc
Practic nu schimb nimic doar le dintr o usa vreau sa fac doua una lor una mie
Nu dărâm pereți sau altceva

Cabinet Individual Avocatura CAZACU IOANA a scris:

Nu puteti face modificari la partile comune fara acordul coindivizarilor .Incercati solutionarea litigiului pe cale amiabila, in caz contrar , prin instanta.

Buna ziua,
Am un apartament intr o casa iar deasupra mea este o mansarda cu alt proprietara. Avem scara comuna și usa comuna de intrat in casa prin veranda.
Veranda și holul pe unde trec eu și au și cei de sus scara in total 21 mp2 dar in cartea funciară in indiviziune împărțim 15 mp2 deci dânșii au jumate .

Camerele mele sant deschise iar oricine intra in casa prin veranda pot vedea toată casa mea. Întrebarea mea este cei de sus au doar drum de trecere prin veranda și hol unde au scara sau pot și staționa pe veranda? As dori la intrarea pe hol sa închid și sa pun doua uși una ptr ei și una pentru mine ca sa am un pic de intimitate și sa nu mai vadă nimeni la mine in casa și sa las veranda deschisă.
Veranda și holul arată deplorabil iar se pare ca eu trebuie sa renovez pentru ca eu locuiesc pe nivel .
Mulțumesc