avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 917 soluții astăzi
Forum Activitate CarmenLu

Activitate CarmenLu

Asta stiam si eu, insa din ce s-a scris mai sus, clar omul are probleme psihice daca nu pot face curat, am tras niste scaune de birou pe parchet si l-am deranjat sa pot matura. Si nu fac curat zilnic cum ar fi trebuit.
Insa, mama lui din ce am aflat intre timp e in administratia blocului sau ceva de genul si probabil ca de aia nu se baga administratorul sa puna lacat. Va vine sa credeti ca e descuiat panou si oricine poate sa ia de acolo siguranta sa plece cu ea in buzunar? nu e normal.
Iar ca el umbla la panou eu nu am dovezi. Dar cand i-am zis ca-i aduc politia la usa imediat a dat drumul. Of
Si-o gasi el nasul intr-o zi.
Multumesc mult. Sunt din Bucuresti. Salut Timisoara, am acolo cateva cunostinte.
Usa de la panoul electric, ca sa raspund si altui mesaj de aici, mereu e deschisa. Administratorul refuza sa puna lacat. Ceid e la Enel nu se baga.
citind ce ati scris si ce mi-au spus si amicele mele de la Drept. Pana la urma daca are vreo problema, nu doar la creieras, sa mearga la politie ca eu il deranjez pe el, nu invers.
Pentru ca am o situatie mai aparte acasa, ignor total.
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Mulțumesc.
M,am lămurit puțin. Greșeala pe care am făcut o a fost ca i,am deschis ușa.
Nu cred că sunt obligata sa,i deschid decât în prezența unui agent de poliție., Nu?
In final, el ar fi trebui să meargă la poliție să depună plângere că îi tulbur liniștea?
Mă gândesc la copii mai mult. Ei au auzit tot, dar nu,i pot expune. Sunt mici.
Administratorul blocului refuza sa se implice.
Cu oamenii nebuni nu te poți pune.
Am alături unii care seara fac gălăgie uneori și la aia nu se duce, vine la mine.
Mulțumesc pentru răspunsuri.



Bună seara
Mă confrunt cu următoarea situație;
Daca nu am martori și nicio dovadă pot face plângere la poliție..Am un vecin care de cate ori fac gălăgie pe podea fac curățenie îmi oprește lumina de la panou. Azi a venit la ușă și m,a amenințat că mă calcă în picioare daca fac gălăgie. Era 9,30 dimineață. Nu este prima abatere. Dar nu am martori și nicio dovadă. Cei de la Enel nu vor să se bage și nici administratorul blocului. Cum sa procedez? Anul trecut am chemat poliția locală dar nu a vrut să deschidă.
Am doi copii, ei fac liniște cat pot, dar na mai scapă jucări. Mai aleargă sunt mici. Fostul soț mi,a zis sa fac plângere la poliție și gata. Nu știu cum să procedez.
Mulțumesc pentru răspuns.