avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1775 soluții astăzi
Forum Activitate Georgyy32

Activitate Georgyy32

Multumesc dar asta e, am incercat sa merg si la politie si cei de acolo nu au facut decat sa.mi spuna ca mi.am parasit copilul si ca o sa ajunga copilul in vreun centru si de asta mi.e teama sa cer ajutorul politiei, nu vreau sa ajunga ingerasul meu in centre.
Buna ziua, am si eu o mare problema. Am un baietel in varsta de 2 ani si 7 luni, nascut in iunie 2016, din concubinajul meu cu tatal sau. In mai 2017 ne.am despartit copilul ramanand cu mine. Mentionez ca nu s.a prea interesat de minor in tot acest timp, ba chiar ii dadea unchiul meu bani sa vina sa vada baiatul iar el ii bea. In decembrie 2017 eu m.am angajat fiind de comun acord cu mama si concubinul ei ca minorul sa stea la ei cat sunt eu la serviciu. In iunie anul precendent(2018) eu m.am "recasatorit" in alta localitate. De atunci mama mea si concubinul ei nu vor sub nicio forma sa imi mai dea copilul spun ca nu mai am dreptul asupra lui pt ca m.am recasatorit si imi tot repeta ca ei o sa.l creasca pana la 18 ani ca eu sunt decazuta din drepturi. Cu ce drepturi omul acela imi ia mie dreptul la copilul meu???? Si cum as putea obtine domiciliul minorului la mine si eventual sa.l trec pe numele meu atat timp cat pe tatal sau nu.l intereseaza de soarta sa??
Multumesc si scuzati pt roman