avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1865 soluții astăzi
Forum Activitate SORIN 01

Activitate SORIN 01

Buna ziua..la data de 17 martie 2017 ora 17 am acordat o mașină evitând un câine într-un sat din jud Bacău ..a venit polițistul din sat i-am dat actele și am plecat acasă să caut o platformă să ridic mașina.inteleganduma cu celălalt să facem amiabilă...cei drept bausem 200 ml coniac..am ajuns acasă a durat până să vină platforma și am mai băut știind că nu am nici o treabă...la ora 19 au venit polițiștii să mă ducă la etilotest dar îmi eliberate dovada la ora 18..am ajuns la etilotest la 19.30..unde a ieșit 0.66 alcool apoi la spitalul județean la ora 21..fiind vineri seară au luat probele de sânge și le-au ținut în postul de poliție sub un birou lîngă o sobă până luni la amiază...pe timpul cercetării avocatul și polițistul au zis sa merg pe recunoaștere că e mai simplu să-mi recuperez permisul fiind profesionist de 27 ani fără nici o abatere...mam judecat la Buhusi unde am primit 1 an si 6 luni cu suspendare iar la curtea de apel pe 25 septembrie 2018 mi-a dat 1 an cu suspendare și 2 ani Probatiune...Ce aș mai putea face ? Cu polițistul care nu a respectat normele ministrului sanatatii și cu dovada eliberată fără probe? Va multumesc ...


CABINET INDIVIDUAL AVOCATURA "STOEAN CARMEN" a scris:

Buna dimineata,
si in ce stadiu procesual va aflati in acest moment? Sunteti in termenul de apel?

Bună dimineața...am trecut de apel unde am primit 1 an cu suspendare...dar am găsit dovada de circulație abia acum și am văzut ora pe ea..am si actele de la spitalul județean unde se vede ora 21.30..domnul polițist mi-a eliberat dovada la ora 18..fara probe...
Buna ziua...am fost condamnat pt o alcoolemie de 1.65 ..la 1 an cu suspendare..dupa ce avocatul și polițistul au spus să merg pe recunoaștere...problema e ca nu a fost asa...la ora 17 am avut accidentul la care nu au fost victime la ora 18 mi sa eliberat dovada la 19 .45..am suflat în etilotest..si la ora 21.30 mi sa prelevate probele biologice...intrebarea este...cum poate să elibereze dovadă înainte de a recolta probele biologice..mentionez ca sângele ă stat de vineri seară până luni la amiază în postul de pol.langa sobă nu la un frigider...ce pot face ? Va multumesc...