avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Activitate Kalvin1323

Activitate Kalvin1323

În urma cu o săptămână eram cu niște prieteni la bar ne întâlnisem sa bem câte ceva. La un moment dat intra în bar 4 agenți de poliție 3 bărbați și o femeie si au început sa legitimeze pe toți cei aflați în interiorul barului. Unul dintre polițiști îl cunoșteam și lam strigat pe nume de vreo 2/3 ori la care un polițist mai în vârstă ai zice ca fac, cam multa gălăgie și ai cere sa ma ia și sa ma ducă la secție. După ce am fost eliberat fără nici un proces verbal fără nimic am ieșit din secția de poliție și am plecat sa ma iau ceva de băut acasă în intersecție ma întâlnesc iar cu ei unde ma opresc din noi cum, ca as face prea multa gălăgie și as vorbi cam tare am încercat sa stau liniștit dar mau luat iar la secție împreună cu un alt prieten. De data aceasta pare ca mi-au făcut un proces verbal iar eu am refuzat sa semnez ca martor al faptei a semnat prietenul meu înșelat de polițiști spunând ca să semneze ca ma duce el acasă și nu îmi da nici o amendă nimic. Întrebarea mea este pot sa fac contestație sa se anuleze acest proces verbal?