avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 983 soluții astăzi
Forum Activitate Liviu is

Activitate Liviu is

Răspuns la discuția Suspendare 90 zile permis
Buna seara! Am avut pe rolul judecătoriei o contestație P.v. pt depășirea vitezei cu 51 km/h pe un sector de drum de 60 km/h. Am pierdut procesul , mai am dreptul de examinare pt reducere perioadei de la 3 luni la o lună? Menționez că îndeplinesc condițiile de examinare, in ultimii 2 ani nu am beneficiat de aceasta facilitate. Mulțumesc!

Liviu is a scris:

Buna seara! Se mai ia în calcul marja de +- 4km/h a radarului?

Ioan Ciobanu a scris:

Singurul avantaj pe care il aveti daca depuneti plangere contraventionala este amanarea mai spre vara a perioadei de suspendare a dreptului de a conduce autovehicule. Sanse foarte reduse de admitere a plangerii contraventionale.
ing. Ian Ciobanu



Răspuns la discuția Suspendare 90 zile permis
Buna seara! Am avut pe rolul judecătoriei o contestație P.v. pt depășirea vitezei cu 51 km/h pe un sector de drum de 60 km/h. Am pierdut procesul , mai am dreptul de examinare pt reducere perioadei de la 3 luni la o lună? Menționez că îndeplinesc condițiile de examinare, in ultimii 2 ani nu am beneficiat de aceasta facilitate. Mulțumesc!

Liviu is a scris:

Buna seara! Se mai ia în calcul marja de +- 4km/h a radarului?

Ioan Ciobanu a scris:

Singurul avantaj pe care il aveti daca depuneti plangere contraventionala este amanarea mai spre vara a perioadei de suspendare a dreptului de a conduce autovehicule. Sanse foarte reduse de admitere a plangerii contraventionale.
ing. Ian Ciobanu



Buna ziua! Am pierdut procesul PV depășirea vitezei cu 51 km pe un sector de 60km . Acum mai am dreptul la examinarea pt reducerea perioadei de 90 zile ? Menționez k in ultimii 2 ani nu am mai beneficiat de acest examen.
Buna seara! Am avut pe rolul judecătoriei o contestație P.v. pt depășirea vitezei cu 51 km/h pe un sector de drum de 60 km/h. Am pierdut procesul , mai am dreptul de examinare pt reducere perioadei de la 3 luni la o lună? Menționez că îndeplinesc condițiile de examinare, in ultimii 2 ani nu am beneficiat de aceasta facilitate. Mulțumesc!
Răspuns la discuția Suspendare 90 zile permis
Buna seara! Se mai ia în calcul marja de +- 4km/h a radarului?

Ioan Ciobanu a scris:

Singurul avantaj pe care il aveti daca depuneti plangere contraventionala este amanarea mai spre vara a perioadei de suspendare a dreptului de a conduce autovehicule. Sanse foarte reduse de admitere a plangerii contraventionale.
ing. Ian Ciobanu

Buna ziua, aseară am depășit viteza cu
51km/h având 111km/h ,pe un sector de drum de 60km/h, mașină radrar aflându-se în mișcare . Am primit sancțiunea de 90 zile suspendare și 9 puncte amenda. Va rog să mi ziceți daca fac contestație? Va mulțumesc