avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Activitate savugabriela

Activitate savugabriela

Răspuns la discuția Amenajari in apartament
Nu mi-a aratat legea, eu stiam de intervalul orar si i-am spus.El mi-a explicat ca in baza legii 611991 nu am voie sa fac zgomot, punct.
As vrea sa o reclam la politie pt violare de domiciliu pe baba de dedesubt care a facut sesizarea, ca a intrat peste mine in casa fara sa ii deschis usa.
Am inceput renovarea apartamentului cu o luna in urma.Evident ca se mai face galagie cu ciocanul, se mai sparg peretii pt inlocuirea tevilor din baie pt ca a fost inundata doamna de dedesubt de nenumarate ori..Bataile in pereti se fac in general intre orele 10-13, absolut de fiecare data cand se bate un cui in perete vecinii cheama politia.Politia mi-a spus ca nu am voie in nici un fel de intervar orar sa fac galagie si mi-a dat amenda.Nu stiu ce valoare are amenda pentru ca nu am vrut sa semnez si mentionez ca nici nu a intocmit procesul verbal in fata mea.Acum astept amenda acasa. As vrea sa stiu care este legea care imi interzice zgomotul la orice ora si daca totusi am primit amenda o pot contesta cu succes?
Azi am fost la Registru Comertului pentru a doua oara cu dosarul.Prima data am avut ce-i drept probleme pe care le-am corectat.Astazi mi-a fost acceptat dosarul dar cu REFERAT.In decizia asociatului unic nu corespund noile puncte de lucru cu cele din contractele de vanzare cumparare.Dar ce anume: tarlaua si parcela din terenul pe care exista imobilul respectiv la care se deschide pct de lucru.Sunt convinsa ca va fi amanat dosarul de catre judecator pentru ca nici macar nu se va uita in el, va citi doar referatul.

Offfff ce sa fac?Maine ma duc cu decizia refacuta?cui o dau? ce sa fac sa nu imi amane dosarul?

Va multumesc