avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 365 soluții astăzi
Forum Activitate Alin B

Activitate Alin B

Răspuns la discuția Juridic
La problema pe care o am dacă aș încerca să o rezolv pe cale amiabilă să vorbesc cu un coleg care să-i explice care este situația și dacă ar putea să-mi dea laptop-ul fără să apelez la poliție
Se poate face asta
Răspuns la discuția Juridic
El avea o problemă de sănătate îi apărea bubițe pe cap iar după ce eu și colegul meu i-am pus urină în șampon (eu) iar colegul meu cremă de pantofi,miere și ulei în șampon acesta spune că din cauza acelor substanțe are acele bubițe deși el le avea înainte,posibil să-i fi agravat situația.Eu mi-am dat seama că am greșit dar el nu cred că are voie să facă asta.

Există vreo lege și cum se cheamă prin care eu aș putea fi sancționat sau ce aș putea păți.Eu am fost îndemnat de colegul meu să fac acea farsă deși nu am vrut de prima dată și nu am continuat să fac ce spune el.

Celui care i-am făcut gluma susține că este vina mea și îmi cere bani,spune că mă dă în judecată dacă îl enervez.

Ați putea să-mi spuneți situații favorabile sau nefavorabile și cum aș putea să rezolv sau link-uri la alte cazuri de genul .Cum se numesc faptele etc.
Discuție Juridic
Am și eu o întrebare :
Acum ceva timp aproape 2 săptămâni eu cu un coleg am făcut o glumă unui alt coleg iar aceasta a luat o întorsătură nu prea bună,celui care i-am făcut asta mi-a luat laptop-ul l-a dus la amanet,m-a amenințat cu un cuțit că mă omoară,să-i dau 500 de ron ca să îmi iau laptop-ul,a vrut să mă bată,a zis că se duce la poliție dacă îl enervez plus că are și o datorie la mine
Aștept întrebări ideii despre ce s-ar putea întâmplă în cazul unui proces cum pot să îmi recuperez laptop-ul și orice m-ar putea ajuta