avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 750 soluții astăzi
Forum Activitate Denivizi

Activitate Denivizi

Plata a fost făcută direct proprietarului,nu am primit chitanta nu am primit nimic din moment ce nu am avut contract de inchiriere

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Faceti dovada achitării chiriei daca a fost făcută plata prin banca sau alte modalitati ce pot face dovada transferului.Trebuie elucidat ce inseamna suma solicitată restanțe întreținere utilități,daune produse imobilului etc.

Am plătit chiria lunar, datorii la întreținere nu am , cand am plecat am stabilit cu domnul ca 100 euro garantia sa ramana pentru a plati cheltuielile pe ultima luna respectiv februarie
Nu este adevărat ce zice el, eu in luna februarie am plecat de acolo,iar el zice ca am stat pana in luna mai.

Avocat Tabrea Alexandru a scris:

Alegeți un avocat de pe site și mergeți la el cu toate dovezile de plată!
I-ați putea face probleme și cu Anaful dacă ați dori, chiar nu-i datorați nimic, a formulat acțiunea totalmente fără fundament?

Buna seara, Am stat 1 an de zile in chirie,proprietarul nu mi.a facut contract de închiriere am fost de acord sa pt a nu plati el la anaf. Acum am plecat de acolo si m.a dat în judecată pentru neplata desi eu am plecat în cu toate lucrurile in ordine,cheltuielile au fost la plătite la zi, garanția i.a rămas lui pentru a plati cheltuielile pe ultima luna im care am locuit acolo. Nu inteleg cum este posibil asa ceva sa zică că am stat fara sa platesc 1 an de zile si sa ii dau eu 1800 de euro